Hakkında

15156893_976189099152701_8312033767472343214_o

Kültür Park Tanıtım Videosu

EBUAŞ Ulaşım.Teks.Mad.San.A.Ş.tarafından işletilmekte olan Kültür Park, bölgemizin kendi alanında en büyüğüdür. Elazığ’ın yeni yaşam alanı olarak hizmet vermeye başlayan Kültür Park, açık ve kapalı alanlarıyla şehrin yeni cazibe merkezi olmuştur.

EN GENİŞ ALAN YEŞİL ALAN VE GÖLETLERE AYRILMIŞ
Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük, Türkiye’nin de sayılı dinlenme alanlarından biri olan Kültür Park içerisinde 105 bin m2 yeşil alan toplam alanın %61.8’lik kısmını oluştururken, 17 bin m2’lik biyolojik arıtmalı gölet ise yine toplam alanın %10’luk kısmını kapsıyor. 8 bin m2 olan spor kompleksi de toplam alanın %4.7’sine denk gelirken, park içerisinde ayrıca 4 bin metre yürüyüş ile koşu yolu ve 3 bin metre bisiklet yolu da dikkat çekiyor. Vatandaşların oto park sıkıntısı yaşamaması içinde dinlenme alanı için 400 araçlık oto park ve bisiklet park alanları bulunmaktadır.

SPOR YAPMAK İSTEYENLER KÜLTÜR PARKTAN AYRILAMAYACAK
Spor yapmak isteyenler içinde spor kompleksi içerisinde geniş bir alan ve ayrıntılı olarak her şey düşünülmüş durumda. Futboldan basketbola, voleybola, kay kay sporuna kadar her zevke uygun spor alanları komplekste yer alıyor, 2 halı saha, 2 basketbol sahası, 2 tenis kortu, 1 voleybol sahası, 1 kay kay pisti ile 3 kondisyon alet sahası ve açık hava spor alanları da park içerisinde dikkat çekerken, yine 2720 m2 olarak planlanan spor salonları içerisinde de soyunma odaları, duşlar, saunalar, kafeteryalar ve seyir amaçlı tribünler bulunuyor.

KÜLTÜR PARK ÖZEL GÜNLERİN VAZGEÇİLMEZ MEKÂNI OLACAK
Kültür Park içerisinde en ilgi çekici mekânlardan birisi de vatandaşların özel gün ve gecelerinde yoğun olarak kullanacakları çok amaçlı salon olacak. Nikâh Salonu, Doğum Günü ve Büyük Lokanta gibi alanlar bulunacak. 19 metre yüksekliğinde Kule Kafeteryası yer alırken, 24 metre yükseklikte Seyir Terası ve dileyenler buradan Kültür Parkı kuş bakışı izleyebilecekler. Çok Amaçlı Salonun tepe noktasının yüksekliği ise 30 metredir. Kule kafeteryasında seyir terası olacak ve şehre gelen önemli misafirler de zaman zaman bu mekânda ağırlanacaktır. Yine park içerisinde vatandaşların rahatlıkla kullanabilmeleri adına 5 kafeterya, ikiz lokanta ve güvenlik merkezi gibi sosyal alanlarda bulunmaktadır. Ayrıca Kültür Park Et Tanzim mağazamız satışa başlamıştır. EBUAŞ güvencesiyle, kaliteli ve hijyenik Et üretim merkezlerimizde hazırlanan Et ve Et ürünlerimiz doğu girişinde bulunan Gençlik Merkezi arasındaki Et Tanzim Mağazamızda satışa sunulmuştur.

PARK İÇİNDE 500 KİŞİLİK CAMİİ
Şehrin gözbebeği noktalarından biri olan Kültür Parkta vatandaşların dini görevlerini rahatlıkla yapabilmeleri için 500 kişilik birde camii bulunmaktadır. 1000 m2 kullanım alanına sahip olan caminin kubbe yüksekliği 20 metre ve minare yüksekliği de 34 metredir. Dileyenler bu mekânda gönül rahatlığıyla ibadetlerini yerine getirebilmektedir. Ayrıca Spor kompleksleri, oto park, dinlenme ve yürüyüş yollarının yanı sıra Kültür Park içerisinde ayrıca 1500 kişilik bir amfi tiyatro alanı bulunmakta olup çeşitli organizasyonlar bu alanda rahatlıkla yapılabilmektedir. Havuzlar ve müzikli ışıklı su oyunları görsel bir şölen yaşatırken, 2500 m2 alanda kurulan çocuk oyun alanlarında da minikler gönül rahatlığıyla vakit geçirecekler.